Historia firmy sięga 1990 roku, kiedy na terenie likwidowanego kombinatu budowlanego  "Budopol", zlokalizowanego w Nowinach gm. Sitkówka zawiązała się spółka,  która rozpoczęła działalność  usługowo-produkcyjną w branży metalowej.

Szybki rozwój firmy, oraz zapotrzebowanie rynkowe spowodowało podział  ówczesnej firmy na dwa  podmioty. Nastąpiło to w 2004 roku, a nowa firma  rozpoczęła działalność pod obecnym szyldem  "Taks-Stal" Sp. z o.o.  Początkowy kapitał założycielski 200 000 PLN, powiększony został do kwoty 386 000 PLN, a ilość udziałowców wzrosła z dwóch do trzech.
Aktualni udziałowcy pełniący jednocześnie funkcje zarządu spółki to:

1. Tadeusz Kukulski
2. Andrzej Szeląg
3. Ryszard Stępień.

 

Działalność spółki skupiona jest przede wszystkim na usługach kooperacyjnych dla innych firm, tj. produkcji częsci maszyn i urządzeń, oraz realizacji obiektów przemysłowo-handlowych typu hale produkcyjne, wiaty, zadaszenia parkingów itp. Dysponując szerokim parkiem maszynowym, posiadamy duże możliwości w zakresie:

  • spawalnictwa
  • cięcia blach metodą termiczną i laserową
  • obróbki skrawaniem
  • zabezpieczeń antykorozyjnych

Firma posiada Świadectwo Instytutu Spawalnictwa kwalifikujące zakład do I grupy zakładów małych, uprawniające do wykonywania konstrukcji stalowych kl. 1, 2 i 3, zgodnie z normą PN-M-69008.